Ülper Köyü

Her Şey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Köy Muhtarlığından Haberler

BAŞLIK: Köyümüzde Tarım ve Hayvancılık desteklemeleri bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

Köyümüzde Tarım ve Hayvancılık desteklemeleri bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. 11 ay 6 gün önce #3338

  • dernek
  • dernek Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Administrator
  • Her Şey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için
  • Gönderiler: 1923
  • Teşekkür Sayısı: 222
  • Başarı: 6
MUHTARLIĞIMIZDAN DUYURU:

Giresun'da Yeni Doğan Buzağılarda Sağlığın Korunması Projesi ile ilgili Tarım İl müdürlüğü tarafından köyümüzde Tarım desteklemeleri bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

2018 yılı 'Buzağı Kayıplarının Önlenmesi Yılı' olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda yürütülecek ulusal projeye destek ve tamamlayıcı olarak yerel projelerin hayata geçirilmesi toplantısı yapılacaktır. Ayrıca Hayvancılık destekleme ve Tarım desteklemeleri genel konular ile ilgili bir heyet köyümüzde toplantı düzenlenecektir.

Toplantı Köyümüz merkezinde bulunan Kıraathanede 14.02.2018 Çarşamba Saat:10:00 ile 12:00 arası yapılacaktır.

ilanen Tüm Köy Halkımıza Duyurulur
Giresun'da Yeni Doğan Buzağılarda Sağlığın Korunması Projesi Uygulanmaya Başladı[/b]
Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın, yeni uygulanmaya başlanacak olan "Giresun İlinde Yeni Doğan Buzağılarda Sağlığın Korunması Projesi" konusunda aşağıdaki açıklamayı yapmıştır:

"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından ülkemiz hayvancılığında ekonomik kayıplara yol açan buzağı ölümlerinin azaltılması için 2018 yılı 'Buzağı Kayıplarının Önlenmesi Yılı' olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda yürütülecek ulusal projeye destek ve tamamlayıcı olarak yerel projelerin hayata geçirilmesinin de önem taşıması nedeniyle sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları'nın talimatıyla 'Giresun İlinde Yeni Doğan Buzağılarda Sağlığın Korunması Projesi' hazırlanmıştır. Proje, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından finanse edilecektir.

İlimiz sahil kesiminde küçük aile işletmesi şeklinde hayvancılık yapıldığı ve buzağılar elde bakıldığı için buzağı ölümleri %3-4 gibi düşük orandadır. Buna karşın orta ve yüksek kesimdeki ilçelerimizde hayvancılık nispeten yoğun ve bakım şartları daha yetersiz olduğu için buzağı kayıpları da daha fazla olmaktadır. Bu nedenle projede hedef olarak orta ve yüksek kesimdeki hayvancılık işletmelerinde buzağı sağlığı şartlarının iyileştirilmesi hedeflenmiştir. Giderleri proje bütçesinden sağlanmak suretiyle; 10 bin yeni doğan buzağıya koruyucu septisemi serumu ücretsiz uygulanacak, 10 bin buzağının antiseptiklerle göbek bağı hijyeni ve bakımı sağlanacak ve 10 bin çiftçiye buzağıların beslenmesi ve sağlığı konusunda İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimizde görevli veteriner hekimler tarafından birebir eğitim verilecektir. Ayrıca çalışma özel hazırlanacak görsel eğitim materyalleri ile desteklenecektir. Projenin ilimiz hayvancılığı için hayırlı ve başarılı olmasını diliyoruz" dedi.Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Her Şey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için
Son Düzenleme: 11 ay 6 gün önce yazan dernek.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Yetkililer: dernek
Sayfa oluşturma zamanı: 0.123 saniye

Köyümden Manzaralar

Herşey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için