Ülper Köyü

Her Şey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
bycavusoglu'nun Köşesi

BAŞLIK: ''Herkesin çorbada biraz tuzu olması noktasında var mısınız! ne diyorsunuz !''

''Herkesin çorbada biraz tuzu olması noktasında var mısınız! ne diyorsunuz !'' 2 hafta 2 gün önce #3281

• bycavusoglu
  • bycavusoglu Kullanıcısının Avatarı
  • Banned
  • YAPMAK İSTEDİKLERİNİ BAHANE ÜRETEREK CÜRÜTMEKTENSE ;FİKRİNİ BEYAN EDEREK DEĞERLENDİR !!!
  • Gönderiler: 184
  • Teşekkür Sayısı: 42
  • Başarı: 2
Herkesin çorbada biraz tuzu olması noktasında var mısınız?

Selamlar köyün insanları ;
Köyümüzde Mübarek Ramazan ayı içerisinde Geçmişlerimiz için , hayırlara vesile olması amacıyla Mevlid-i Şerif düzenlenmekte, düzenlemekteyiz.
Düzenlenen bu manevi olayda belli bir yekün (500 ₺-600 ₺) teşkil etmekte ve harcamaktayız.
Fikrim odur ki ; Hayır sahiplerinin Ramazan ayı içerisinde yapmayı düşündükleri Evlerinde veya camimizde yapacakları Mevlud-i Şerif icazetini yapacak 2-3-4 kişiyi Köyümüz Derneği olarak bir araya getirerek topluca mevlid ve iftar programı yapılması olabilir mi?

Köyümüzde büyük bir iftar ve Mevlid-i Şerif programı etkinliği düzenleyerek köyümüz mahallelerini , hanelerini bir araya getirmeyi , birlikteliğe vesile olmayı yemek sonrası Mevlud-i Şerif - Yasin Şerif ve Dualar okunarak gecenin tamamlanması düşünsek nasıl olur..

Tabii bu arada derneğimiz var o tertip etsin diyen olacak, muhtarlığımız var o yapsın diyecek , zenginler yapsın diyen olacak, hali vakti iyi olan yapsın veya versin diyen olacak yani her zamanki gibi topu başkasına atacağız . Aklımızın ucundan dilimizden olmasa bile beynimizden ufacıkta olsa ''BANA NE ;BENİM HALİM VAKTİM YOK'' diyende olacak. Ama yapılanlar olunca güzel oluyor diyen de olacak tabi ki bu arada; yani bana değmeyen yılan bin yaşasın..... diyen de olacak. Önce kişi şunu sormalı ben köyüme, muhtarlığıma, derneğime ne verdim ,istiyorum ne arzuluyorum. benimkisi bir arzu beklenti vede özlem ,olursa olur olmazsa köyüm insanı bilir.
yalnız ''İyilik et denize at, balık bilmezse Halik bilir.''
''Sayın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez,inde dediği gibi “Ramazan, bize her sene unuttuklarımızı hatırlatmaya gelen muhteşem bir medeniyettir…”
Ramazan başlı başına muhteşem bir medeniyettir. Her sene bize Kuran'ımızı yeniden getiren bir medeniyet. Her sene bize iftiharın sevincini, sahurun bereketini, oruç ibadetinin bize kazandıracağı takvayı getiriyor.
Ramazan, aynı zamanda kardeşlerimizden haberdar olmayı, bize unuttuklarımızı hatırlatmaya geliyor. İnsan olarak unutuyoruz. Kendimizi, Rabbimizi, çocuğumuzu, kardeşimizi, birlikteliği akrabalığı, komşumuzu, yetimi, fakiri, miskini unutuyoruz. Ramazan bize bütün bunları yeniden hatırlatmaya geliyor.''

Ancak ne düşünürsek düşünelim ; ''önce ne idim ne oldum ne olacam demeli insan'' . ''Ne verirsen elinle o gider seninle' desturuyla her şey maddiyata bağlı ilerliyor vede hareket ediyor.
Nacizane Ama ben doğru olduğunun kanısındayım , bizlerin bir olmaya birlik olmaya ,kardeş olmaya, arkadaş olmaya, dost olmaya dert ortağı olmaya , güçlü olmaya , dirayetli olmaya, muhtaça yardım etmeye , fakire destek olmaya ortak buluşma noktamız olan Ramazan ayında hayır sahiplerininde yardımıyla köy camii hatibimizin de bilgisi dahilinde ,derneğimiz vede muhtarlığımız organizatörlüğü ortaya güzel bir şey çıkar kanısındayım.
Herkesin çorbada biraz tuzu olması noktasında var mısınız?

Sizlerde benim gibi bizlerin gibi düşünüyorsanız .Bizlere destek olmak köyümüzdeki bu eksikliğe bende yardımcı olurum diyorsanız .
Lütfen bu konuda Cami Hatibimiz le , Derneğimizle , Muhtarımızla irtibata geçiniz.
Selam ve sağlıcakla kalın

''HER ŞEY KÖYÜMÜZ BİRLİKTELİĞİ VE BERABERLİĞİ İÇİN '
'

Hayırlı Ramazanlar

bycavusoglu
YAPMAK İSTEDİKLERİNİ BAHANE ÜRETEREK CÜRÜTMEKTENSE ;FİKRİNİ BEYAN EDEREK DEĞERLENDİR !!!
Son Düzenleme: 2 hafta 2 gün önce yazan bycavusoglu.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Yetkililer: dernek
Sayfa oluşturma zamanı: 0.113 saniye

Köyümden Manzaralar

Herşey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için