Ülper Köyü

Her Şey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için

#evdekalTürkiye KÖYÜNÜZ SiTESiNE HOŞ GELDiNiZ.......GÖNÜLLÜ BİRLİKTELİĞE VARMISINIZ.?...............HER ŞEY BİRLİKTELİĞİMİZ VE BERABERLİĞİMİZ İÇİN #evdekalTürkiye #evdekalGiresun ..#evdekalulperkoyu +++ +++ +++
Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Derneğin yıl içerisindeki faaliyetleri

BAŞLIK: Derneğimiz ve Muhtarlığımızın BERAT kandil mesajı-2019

Derneğimiz ve Muhtarlığımızın BERAT kandil mesajı-2019 1 yıl 1 ay önce #3407

  • dernek
  • dernek Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Administrator
  • Her Şey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için
  • Gönderiler: 1975
  • Teşekkür Sayısı: 222
  • Başarı: 6
Derneğimiz ve Muhtarlığımızın kandil mesajı
**Berat Kandiliniz Kutlu olsun ..***

Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır.
Beratın ilk şartı, kimlerden ve nelerden uzak duracağımızı; kimlere ve nelere yakın olacağımızı bilmektir. Bu itibarla Berat, ruhumuza ağır gelen her türlü keder ve sıkıntıdan, insanı inciten hata ve günahtan, insana yakışmayan söz, tutum ve davranıştan “berat etmek” için eşsiz bir fırsattır.
Kulluk yolculuğumuzdaki değişim ve dönüşümün en önemli işaretini resmeden berat, kişinin doğuştan günahlardan berî olduğunu bize haber veren önemli bir müjdedir.
Berat, nurlu gölgesi üzerimize düşmeye başlayan Ramazan ayına bizi hazırlayan; diri bir zihin ve berrak bir gönülle aşama aşama kemale ulaştıran Rabbimizle, itaat ve itaat zemininde buluşturan bir yakınlaşmadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, "Berat gecesinin başta ülkemiz olmak üzere Köyümüz insanının vede tüm İslam aleminin her türlü dertlerden ve sıkıntılardan bir an evvel kurtulmasına, İslam ülkelerinde vede köyümüzde kardeşlik, dayanışma, barış, huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesine vesile olması için Allah’a dua ve niyaz ediyoruz.
Ülper Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Yönetimi
&
Ülper Köyü Muhtarlığı

Her Şey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce yazan dernek.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Yetkililer: dernek
Sayfa oluşturma zamanı: 0.125 saniye

Köyümden Manzaralar

Herşey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için