Ülper Köyü

Her Şey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için

Yüksek Tansiyonunuz mu var İşte çareler

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 
Yüksek Tansiyon:
En ideal tansiyon kanbasıncının 120/80mm Hg olduğu zamandır. Eğer tansiyonun üstdeğeri, yani sistal (kalbin kasılma devresi) 140mm Hg ve alt değeri yani diyastol (kalbin genişleme devresi) 90mm Hg den yukarı olursa yüksek tansiyondan sayılır. Bazı doktorlar 130/85 mm Hg ninde damarlara ve kalbe zarar verebileceğini tartışmaktadır. Almanyada yaşı 40?ı aşan her beş kişiden biri yüksek tansiyondan muzdariptir.

Yüksek Tansiyon sebepleri: Şişmanlık, hareketsizlik, stkanın yağlanması, şeker hastalığı, kronik böbrek hastalıkları ve damar sertliğide (arterio skleroz) rol oynar.

 

yüksek Tansiyon belirtileri: Başağrısı,

bulantı, kusma, duyguhisinin azalması, el ve ayaklarda uyuşukluluk, tükürünce kanlı balgam kusma, ağır nefesdarlıkları, kulak ugultusu, burun kanamasi, kalp anjini ve beyin kanaması rizikosunun artmasını sayabiliriz. Şayet bu rahatsızlıklar arada bir görülürse o zaman mutlaka doktora başvurulmalıdır. Doğal ilaçlarla tansiyon tedavi etmek mümkündür ve bunların başında TahitianNoni, aliç, sarımsak, zeytinyaprağı, yılankökü, ökse ve limonda etkilidir.

Gelelim asıl bitkisel çareye

Nar meyvesi oldukça lezzetli vede süper ötesi yararlı bir meyvedir. Nar ayrıca çok lezzetli bir meyvedir. Nar suyu bir çok içecek ile beraber tüketilir. Suyundaki antioksidan miktarı, yeşil çay, kızılcık ve portakal suyuna göre 3 kat daha fazladır çok daha yararlıdır. Nar yararları, faydaları şunlardır:

*Tansiyonumuzu olumlu bir şekilde düzenler*Kalbimizi korur düzenli çalışmasına destek olur*Enfeksiyona karşı vücut direncini korur ve artırır*Enerji verir, yorgunluğu giderir*İdrar söktürücü etkisiyle toksin atımını sağlar*Bağışıklık sistemini güçlendirir hastalıklara karşı korur*Kolesterol ve kan şekerimizi regüle eder artmasını engeller*Bağırsak parazitlerinin düşmanıdır, iyi bakterilerin artmasını sağlar*İshali (diare) önler tedavide destek sağlar*Ekşi nar ise mide yanmalarına karşı faydalıdırUyarı: Zaman zaman midede şişkinlik ve gaz meydana getirdiği için ateşli hastalığı olanlara iyi gelmeyeceği belirtilmiştir. Küçük çocuklar ve hamilelerin de fazla tüketmemesi tavsiye ediliyorres, sağlıksız beslenmekteki bunların başında hayvansal besinler gelir. Bunların haricinde

primi sui motori con e-max

Köyümden Manzaralar

Herşey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için