Ülper Köyü

Her Şey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için

KKKA Hastalığı Toplantısı Yapıldı

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 
 
Tarım İl Müdürlüğünde yapılan toplantıda, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığından korunma ve kenelerle mücadele konusunda muhtarlara bilgi verildi.

İl Tarım Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda bugün yapılan toplantıya 58 merkez köy ve mahalle muhtarı katıldı. ilimizde kene mücadelesi çalışmalarına Mart ayında başlandığını belirten Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Cengiz Taş, çalışmaların Eylül ayı sonuna kadar devam edeceğini söyledi.           

 Geçtiğimiz iki yılda olduğu gibi 2009 yılında da büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda kene mücadelesinde kullanılan ilaçların proje kapsamında Bakanlık tarafından ücretsiz temin edildiğini ifade eden Taş, “Halen saha çalışmaları devam etmekte olan Şap ve Kuduz Aşılama Kampanyaları hakkında herkes bilgilenmeli” dedi.

           Muhtarlara diğer çalışmalar hakkında da bilgiler verilirken, Destekleme Şube Müdürü Harun Kabaoğlu “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla çiftçilerin satın alacakları makine ve ekipmana %50 hibe desteği verilmektedir. Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hibe Programı tarımla uğraşan her kesimi ilgilendirmektedir” dedi.

primi sui motori con e-max

Köyümden Manzaralar

Herşey Birlikteliğimiz ve Beraberliğimiz için